Υπεύθυνος Ρευματολογικής Μονάδας
Γεώργιος Γιαννόπουλος
Δ/ντής ΕΣΥ, Διδάκτωρ Ιατρικής
Η μονάδα λειτουργεί από τον Μάρτιο του 2020, με τις παρακάτω δραστηριότητες:
- Τακτικό εξωτερικό ιατρείο, 3 ημέρες την εβδομάδα . Παρακολουθούνται 700 περίπου ασθενείς, από όλο το φάσμα των ρευματικών / αυτοάνοσων παθήσεων. Παρακολούθηση (follow-up) ασθενών που νοσηλεύθηκαν και διαγνώστηκαν με ρευματολογικό νόσημα.
- Συμβουλευτική στις κλινικές του νοσοκομείου.